Elektronik Finansal Uygulamalar

İdea Teknoloji Çözümleri, 2013-2014 yıllarında devletin işletmelere zorunu kıldığı e-Fatura, e-Defter, Kayıt Saklama Gereksinimleri ve e-Arşiv Fatura ihtiyaçlarını karşılamak üzere şirketlere Elektronik Finansal Uygulamalar çözümleri sunmaktadır.

Elektronik Finansal Uygulamalar konusunda birçok ilke imza atan İdea Teknoloji Çözümleri, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanmış Türkiye’deki ilk e-Fatura özel entegratörü, platform bağımsız ilk e-Defter çözümü üreticisi ve e-Arşiv Fatura hizmeti verme izni alan ilk özel entegratördür.

İdea Teknoloji Çözümleri ayrıca, Türkiye’nin ilk “e-Defter Vergi, Muhasebe ve Teknik Denetim Programı “olan VisionPlus VerDE / e-Denetim çözümünü geliştirmiştir. VisionPlus VerDE / e-Denetim, işletmelerin e-Defterlerini kendilerinin denetlemesine olanak sağlamaktadır. Uygulama , aynı zamanda yeminli mali müşavirler ve mali müşavirler tarafında da kendi e-Defter ve e-Fatura müşterilerinin mali denetimlerinde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

İdea Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen VisionPlus Elektronik Finansal Uygulamalar, işletmelerin güvenle kullanabileceği, hızlı, pratik ve iş süreçlerini kolaylaştıran çözümlerdir.