BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu doldurun, ürünle ilgili sizi bilgilendirelim.

VisionPlus e-Fatura

VisionPlus e-Fatura, e-Fatura yükümlülüğü olan kurumlara yönelik bir çözümdür. VisionPlus e-Fatura ile elektronik olarak düzenlenen faturalar mali mühürle elektronik olarak mühürlemelerini takiben GİB efatura sistemine aktarırlar. Ayrıca kuruma kesilen e-Faturalar, GİB e-Fatura sisteminden VisionPlus e-Fatura çözümüne aktarılır.

VisionPlus e-Fatura, sahip olduğu güçlü entegrasyon altyapısı sayesinde SAP, Oracle E-Business Suite, JD Edwards vb. ERP uygulamaları ve Logo, Netsis vb. finans paketleri ile entegre edilebilmektedir.

Yüksek sayılarda fatura düzenleyen kurumlar için HSM cihazı desteği de bulunan VisionPlus e-Fatura uygulaması, İdea Teknoloji’nin sunduğu yüksek süreklilik ve disaster recovery opsiyonları ile birlikte e-Fatura konusunda uçtan uca kapsamlı bir çözüm sunmaktadır.

 • Müşteri Görüşleri

  Bereket Döner

  İdea Teknoloji Çözümleri bizim çok sevdiğimiz, değer verdiğimiz bir iş ortağımız. Bizim için üç temel faktör var. Yasal uyumluluğumuzu sağlamak, en önemlisi destek alabilmek ve en son fiyat. Bakıyorsunuz program çok güzel oluyor, fiyat da tamam problem yok ama sıkıştığınızda destek alamıyorsunuz. İdea Teknoloji’yi ise biz hep yanımızda hissediyoruz, saatin kaç olduğunun hiç önemi yok, ne zaman arasak ulaşabiliyoruz. İlk aradığımız kişi yetkin, gereken bilgiye sahip, mutlaka bize çözüm odaklı bir yanıt sunuyor. Uygulamalar sürekli güncelleniyor. Bütün bunlar çok kıymetli bizim için. İdea’dan çok memnunuz ve severek çalışmaya devam ediyoruz.

  Erkan Gök

  Bereket Döner Grup Mali İşler Direktörü

  PDF için tıklayınız  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Gezer Ayakkabı

  e-Fatura, e-Arşiv Fatura bunlar geleneksel süreçlere göre kolaylık sağlıyor ancak bununla birlikte e-dönüşüm altyapısını iyi oluşturmazsanız, kullanıcı eğitimini düzenli ve doğru şekilde vermezseniz firma olarak ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Çünkü aynı işi yaparken kağıt ortamdakinden farklı ve detay bilgileri üretmek, e-faturanın şekil kriterlerine, yasal gerekliliklerine uymak zorundasınız. Üstelik bunlar sabit değil, zaman zaman güncelleniyor, mevzuatı takip etmek gerekiyor. Dolayısıyla e-Fatura dönüşüm ortağımızın seçiminde çok titiz davrandık. İdea dışında farklı firmalarla da görüştük. İdea’yı seçmemizin en önemli sebeplerinden biri güvenilir olduğunu hissetmemizdi. Kurumsal yapısı bizi etkiledi. Altyapı ve sağladığı kullanıcı desteğiyle güçlü bir ortak olarak diğer firmaların önüne geçti. Bu zorlu süreci İdea ile yürütebileceğimize inandık. Daha erken canlıya geçme isteğimize de olumlu yanıt verdiler ve zorunluluk öncesinde e-Fatura’ya hızlı bir şekilde geçişimizi gerçekleştirdik. İdea ile ilişkimiz bugüne kadar da sorunsuz devam etti. Sürekli iletişim içindeyiz, destek taleplerimize kısa sürede yanıt alabiliyoruz.

  Yüksel Yağmur

  Gezer Ayakkabı Muhasebe Müdürü

  PDF için tıklayınız  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Pak Gıda

  GİB tarafından onaylanan ilk e-Fatura özel entegratörü olması İdea Teknoloji Çözümleri’ni tercih etmemizde önemli bir etken. Yapılan toplantılarda sergiledikleri profesyonel yaklaşımları da tercihimiz üzerinde etkili oldu. Yetkin teknik ekipleri, dokümantasyon desteği ve gerektiğinde yapılan karşılıklı toplantılarla kolay geçiş bir süreci yaşandı. Sunulan sistem kullanıcı dostu ve kolay kullanıma sahip. Sorularımıza hızlı bir şekilde yanıt alıyoruz. İhtiyaç durumunda çok kısa sürede destek alabiliyoruz. İdea Teknoloji Çözümleri’nin VisionPlus e-Fatura ve e-Defter uygulamasından oldukça memnunuz. Diğer kurumlara her zaman öneririz.

  Engin Doğan

  Muhasebe Yöneticisi

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Kale Nobel

  Karar sürecinde görüştüğümüz diğer entegratörler arasında en ciddi ve kurumsalı İdea Teknoloji Çözümleri idi. e-Fatura ve e-Defter uygulamalarına geçişte herhangi bir sorun yaşamadık. Sundukları sistemin kullanımı son derece kolay ve pratik. e-Fatura ve e-Defter konusunda özel entegratör arayışında olan kurumlara İdea Teknoloji Çözümleri’nin VisionPlus sistemini öneririm.

  H.Gültekin Acuner

  Muhasebe Müdürü

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Buga Otis Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş.

  Müşteri odaklı yaklaşımı, yüksek hizmet kalitesi, güçlü altyapısı ve hızlı destek süreçleri nedeniyle özel entegratör olarak İdea Teknoloji’yi tercih ettik. e-Fatura uygulamasına geçiş sürecimizde profesyonel bir hizmet aldık. İdea Teknoloji’nin sunduğu VisionPlus e-Fatura uygulaması sürekli gelişen bir sistem. Kullanımı oldukça kolay ve pratik. e-Fatura konusunda özel entegratör arayışında olan firmalara İdea Teknoloji’yi öneririm.

  Uygar Bal
  CFO

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Corio Türkiye

  Corio Türkiye olarak 3 şirketimizde de İdea Teknoloji’nin VisionPlus e-Fatura uygulamasını kullanıyoruz. e-Fatura uygulamasına geçiş sürecinde İdea Teknoloji, profesyonel kadrosu ve çözüm odaklı yaklaşımıyla IT ekibimizle koordinasyon içinde çalıştı. Faturalandırmada kullandığımız ERP programının farklı olmasına rağmen gerekli çözümlerin bulunması konusunda bize destekte bulundu. İdea Teknoloji, bu yaklaşımlarıyla sadece var olan programı satan bir şirketten farklı olduğunu ispatladı. e-Fatura sistemi şirketimizde kullanılmaya başlandıktan sonra da destek hizmetleri ile müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı başardı. E-Fatura hizmeti almak için özel entegratör arayışı içerisinde olan kurumlara İdea Teknoloji’yi öneririm.

  Erkan Turaç
  Muhasebe Departmanı Yöneticisi

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Fleetcorp Türkiye

  Profesyonel yetkinlikleri ve iş alanında sahip olduğu tecrübeleri ve teknik altyapıları nedeniyle özel entegratör olarak İdea Teknoloji’yi tercih ettik. Ortaya çıkan sorunların hızlı bir şekilde çözümlenmesi için tutarlı bir destek hizmeti aldığımızı düşünüyorum. e-Fatura konusunda Özel Entegratör arayışında olan kurumlara İdea Teknoloji’yi tavsiye ederim.

  Caner Çakmak
  Mali Kontrol Müdürü

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Heidelberg

  Test ortamında karşılaştığımız her türlü sorunun çözümü İdea Teknoloji tarafından kabul edilebilir zaman diliminde sunuldu. Canlı sistemin kullanımı başladığı zaman beklenmedik hiçbir şey ile karşılaşmadık. ERP entegrasyonumuz için web servisi, manuel işlerimiz için de İdea Teknoloji’nin portalını kullanmaktayız. Her iki taraf da devamlı gelişiyor. Bugüne kadar proje yöneticimize sunduğumuz hiçbir fikir için itiraz oluşmadı. Her fikre olumlu yaklaşıp somut çözümler sunuluyor. Destek merkezinin vermiş olduğu hizmet mükemmel. Her sorunun bir cevabı var ve bu cevap size çok kısa bir zamanda ulaşıyor. İdea Teknoloji’yi diğer firmalara kesinlikle öneririm. Mecburiyet ile başlayan iş ilişkimizi yapmış olduğumuz iki yeni sözleşme ile devam ettiriyoruz. Aldığımız hizmetten çok memnun olduğumuz için e-Defter ve e-Arşiv hizmetini de İdea Teknoloji’den almaya başladık.

  Berk Kızılkaya
  Bilgi İşlem Uzmanı

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Hobi Kozmetik

  Türkiye’de e-Fatura özel entegratörü olan ilk firma olduğu için İdea Teknoloji’yi tercih ettik. 01/04/2014 sonrası e-Fatura sürecine dahil olduk. SAP kullanıcısıyız. İdea ekibi, sürecin başlangıcındaki yoğunluğa rağmen sorun ve iyileştirme taleplerimizi cevapsız bırakmadı. Sistem oturdukça sorunlara çözüm bulma süresi daha da kısaldı. Destek ekibi gayet ilgili. Aynı gün içinde çözüm sağlamaya yönelik adımlar atılıyor. Sistemde yönlendirmeler mevcut ve oldukça kullanışlı. Zaman geçtikçe raporlar üretilerek daha etkin kullanım sağlıyoruz. İdea Teknoloji ile çalışmaktan memnunuz. Diğer firmalara da İdea Teknoloji’yi öneririz.

  Nursel AKSOY
  Müşteri Muhasebesi Müdürü

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  İzocam A.Ş

  Herşeyden önce çalışacağımız firmaların kurumsal kimliğine oldukça önem veren bir şirketiz. Sonrasında da firmanın teknik destek kalitesi ve çözüm sunma kabiliyeti konusundaki yetkinlikleri bizim için çok önemli. İdea Teknoloji’nin hem ilk e-Fatura özel entegratörü olması hem de bu uygulamaları sunmak için gerekli sertifikalara sahip olması karar sürecimizdeki önemli etkenler oldu. e-Faturaya geçiş sürecimizi İdea Teknoloji ile sorunsuz bir şekilde tamamladık. Bu süreçte İdea Teknoloji, müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmayı başardı. İdea Teknoloji’nin özel entegratör olarak sunduğu portalın kullanımı kolay. Kullanıcılarımızın aldığı eğitim sonrası hızlı bir adaptasyon sağladık. e-Fatura uygulaması kullanmak isteyen şirketlere hiç tereddüt etmeden İdea Teknoloji’yi öneririm.

  Nejdet Avcı
  Bilgi Sistem Müdürü

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Schindler Türkeli Asansör Sanayi A.Ş.

  Kurumsal bir şirket olması ve güçlü referanslarının bulunması İdea Teknoloji’yi tercih etmemizdeki en etkili sebepler. e-Fatura uygulamasına sorunsuz olarak geçildi. Sürece dahil olan tüm personelimize eğitim verildi. İdea Teknoloji’yi sistem kullanımı ve destek sağlanması konularında oldukça sorumluluk sahibi buluyorum. Açılan ticket’lar hızlı bir şekilde, en kısa sürede sonuçlandırılıyor. İdea Teknoloji’yi özel entegratör arayışı içerisindeki kurumlara kesinlikle öneririm.

  Pınar Dinçkök
  Muhasebe Müdürü

  TÜMÜ
 • Müşteri Görüşleri

  Toyotetsu

  İdea Teknoloji ile danışman firmamızın önerisi doğrultusunda tanıştık. e-Fatura sürecine geçişimiz hızlı ve kolay bir şekilde tamamlandı. Sundukları program VisionPlus, son derece anlaşılır ve kolay kullanıma sahip. Sağlanan destek de bizim için oldukça tatmin ediciydi.

  Özgür Balcı
  Muhasebe Finans Müdür Yardımcısı

  TÜMÜ
VisionPlus E-Fatura Teknik Özellikleri Nelerdir?
 • UBL Dönüşümü

  Kullanıcıların faturalama uygulamasının XML, EXCEL, TXT, CSV çıktılarının geliştirme ihtiyacı olmadan ara katman çözümü ile UBL dönüşümü sağlanmaktadır.

  VisionPlus UBL Virtual Printer sürücüsü ile entegrasyon sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Faturalama uygulaması üzerinde değişiklik gerektirmeden kullanılabilen entegrasyon arayüzleri sağlanmaktadır. Temel olarak tüm çıktılar XML formatına dönüştürülerek XSLT teknolojisi ile orjinal doküman değiştirilmeden UBL dönüşümü sağlanmaktadır. UBL dönüşümünde kullanılacak şablonun aynı gün içerisinde sunulması ile hızlı şekilde kullanıma başlanır.

 • Entegrasyon Yetenekleri

  Web servis altyapısı ile VisionPlus E-Fatura uygulama fonksiyonlarının kullanılan faturalama sistemi içerisinden kullanımı imkanı sağlanır.

  Kurum bünyesindeki yazılım ekibinin sağlanan web servisleri kullanılarak geliştireceği entegre fonksiyonlar ile denetim fonksiyonlarının kolaylaştırılması, çapraz raporlama yapılabilmesi mümkündür.

  Web servisleri ile sağlanan metodlar;

  E-Fatura Kayıtlı Kullanıcı Sorgulama

  Giden E-Fatura Durum Sorgulama

  Gelen E-Fatura Sorgulama

  Fatura Yükleme

 • Dinamik İş Akışı Yönetimi

  Dinamik iş akış yönetimi ile yetki seviyesine ve role göre E-Fatura belgelerinin kabul/red cevapları üretilebilmektedir.

  Gelen fatura iş akışında tanımlanan kurallar için her adımda E-Fatura belgesi üzerindeki bilgiler ile iş akışı içerisinde belirtilen koşullar karşılaştırılarak karar verilmektedir. Bu karşılaştırma ile; belirlenmiş bir vergi kimlik numarası listesini, fatura tutar aralığını veya fatura tipini kullanarak farklı onay akışları ile E-Fatura belgesinin kabul veya red cevabını üretmek mümkündür.

 • Esnek ve Kolay Raporlama

  Sistemin işleyişini izlemeyi sağlayacak standart gösterge panelleri 3 ana başlık altında sunulmaktadır.

  Temel Raporlar;
  Onayımdaki Gelen Faturalar,
  Cevap Bekleyen Gelen Faturalar,
  7 Gün+ Yanıt Verilmemiş Faturalar,
  Red Cevabı Alınmış Faturalar,
  Müşteri Onayı Bekleyen Faturalar,
  Kabul Cevabı Almış Faturalar,

  Sistem Kontrol Raporları;
  Listeye Eklenen/Çıkarılan Müşteriler,
  Posta Kutusu Tanımlanmamış Müşteriler,
  Hata Almış Gönderilen Faturalar,
  Hata Almış Uygulama Yanıtları,
  30 dk. Gönderim Bekleyen Faturalar,
  30 dk. Gönderilmemiş Uygulama Yanıtları,

  Gösterge Raporlar;
  Haftalık Gönderilen Fatura Tutarları,
  Haftalık Alınan Fatura Tutarları,
  Haftalık Gönderilen Fatura Sayıları,
  Haftalık Alınan Fatura Sayıları,

 • E-Fatura Yükleme

  Faturalama uygulaması tarafından oluşturulan UBL formatındaki faturaların gönderim ve arşivlemesi sağlanmaktadır. E-Fatura yükleme fonksiyonu ile kullanıcılar faturalarını sisteme toplu olarak yükleme imkanına sahiptir.

  Kullanıcılar UBL formatındaki faturaları kendi mali mühürleri ile imzalayabilecekleri gibi İdea Teknoloji Çözümleri mali mührünü de kullanabilir. E-Fatura yükleme fonksiyonundan alınan veriler alındığı şekilde saklanarak kaynak ve zaman bilgisi ile kayıt altına alınır ve gönderilen fatura ile eşleştirilir.

 • Kayıt Tarihçesi

  VisionPlus E-Fatura Uygulaması içerindeki tüm kayıtlar zaman ve kullanıcı bilgisi ile beraber kayıt tarihçesinde tutularak raporlanabilmektedir.

  Sadece E-Fatura belgeleri değil gelen giden zarflar içerikleri ile birlikte saklanmakta ve arşivden raporlanabilmektedir.

  Belgenin oluşma zamanından sistem yanıtının alınmasına kadar geçen süredeki tüm akış adımları zaman bilgisi ile kayıt tarihçesinde saklanmaktadır.

 • e-Posta Uyarı Mekanizmaları

  E-Fatura süreçleri ile ilgili tüm adımlar için belirlenen kullanıcılara bilgilendirme amaçlı e-Posta gönderimi sağlanabilmektedir.

  Gelen E-Fatura sürecinde faturanın e-Posta eki olarak belirlenen kullanıcılara otomatik gönderimi sağlanabilir. e-Posta uyarı mekanizmaları ile red cevabı alınan ticari faturalar için ilgili kullanıcıların bilgilendirilmesi sağlanabilir. Standart olarak verilmiş olan raporların kullanıcılara düzenli aralıklar ile e-Posta olarak gönderilmesi sağlanabilmektedir.

 • E-Fatura Arşiv Sorgulama

  Gelen E-Fatura, giden E-Fatura, gelen zarflar, giden zarflar ve uygulama yanıtları için arşiv sorgulama yapılabilmektedir.

  Sistem üzerinden geçen tüm elektronik belgelerin ilişkisi de arşiv üzerinde görüntülenmektedir. Örneğin gelen bir E-Fatura belgesi incelendiğinde hangi zarf ile geldiği ve gelen E-Fatura için gönderilmiş olan uygulama yanıtının görüntülenmesi ve arşivde hızlı erişimi mümkündür.

  Arşiv üzerinde tarih aralığı, VKN/TCKN, ticari ünvan, tutar, vb. bilgiler ile arama yapıldığı gibi zarf numarası, fatura numarası vb. ile de arşive ulaşım sağlanabilmektedir.

 • Otomatik İmzalama

  İdea Teknoloji Çözümleri mali mühürü ile otomatik imzalama seçeneği kullanılarak E-Fatura süreçlerin basit ve hızlı şekilde işletimi mümkündür.

  Otomatik imzalama fonksiyonu ile ister kullanıcının faturayı yüklediği anda isterse belirlenen zaman dilimlerinde işleme alınması sağlanabilmektedir.