VisionPlus VerDE

VisionPlus VerDE, İdea Teknoloji Çözümleri tarafından geliştirilmiş, Türkiye’nin ilk e-defter dijital denetimi çözümüdür.

Şirketlerin, e-defterlerini, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanmadan veya vergi incelemesi öncesi, kendilerinin denetlemesine olanak sağlayan bir uygulamadır. Bu çözüm sayesinde kullanıcılar, e-Defterlerini tek bir tuşla, otomatik olarak, dakikalar içerisinde denetleyebilir. Bu sayede e-defter beratlarının alınmasından önce veya herhangi bir vergi incelemesi öncesi e-Defterlerindeki hata ve eksikleri tespit edip, düzeltme imkanına sahip olabilir..

e-Defterleri vergisel, muhasebesel ve tabii teknik kurallara uyumluluk başlıkları altında denetleyen VisionPlus VerDE sayesinde firmalar, e-defterlerindeki hata ve eksiklerden kaynaklı olası ceza ve ilave vergilerin önüne geçer.

 • Müşteri Görüşleri

  Bereket Döner

  VisionPlus VerDE, e-defteri GİB’e göndermeden önce son durağımız, son kontrol noktamız. VerDE programını bir iç mali denetçimiz olarak görüyoruz. Ben, Mali İşler Direktörümüz Erkan Gök mali müşaviriz, bizim dışımızda da mali müşavir ekip arkadaşlarımız var. Bünyesinde bu kadar belgeli mali müşavir bulunduran firma azdır ama buna rağmen bu kadar yoğun hareketin olduğu bir firmada biz ne kadar dikkat edersek edelim mutlaka gözden kaçan şeyler olabilir. Sistemi 15 kişi kullanıyor, aylık milyona yakın pos çekimi var, bunlar 11 ayrı bankadan yapılıyor, kredi kartı iadeleri var, finansal anlamda birçok şey kullanılıyor, dolayısıyla tersine dönen hesap olabilir, başka bir sorun olabilir. Herkesi teker teker kontrol etme şansınız yok. İşte VerDE tam burada devreye giriyor. VerDE e-defteri resmileşmeden önce son mevzuatlar doğrultusunda yaklaşık 500 kurala göre tüm kullanıcı- sistem hataları ve vergi açısından kontrol ediyor, hata bulursa bizi uyarıyor, hiçbir şey gözünden kaçmıyor. Böylece e- defteri gönül rahatlığı ile onaylayabiliyoruz.

  Erkan Gök

  Bereket Döner Grup Mali İşler Direktörü

  PDF için tıklayınız  TÜMÜ